(0312) 473 80 22

+90 (312) 473 80 22

 

Keçiören Evcil Hayvanlar Parkı

Keçiören ilçemizin Uyanış mahallesi sınırları içinde yer alan Evcil Hayvanlar Parkı 19 dönüm arazi üzerine kurulmuştur.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Keçiören Evcil Hayvanlar Parkı 07.08.1998 tarihinde kuruldu. Yukarıda sayılan bu yapılanma ve parkın genel durumunun değerlendirilip projelendirilmesi 1998 yılı Ekim, Kasım ve Aralık ayı faaliyeti şeklinde yorumlanabilir.

Özellikle akvaryum balıkları ve kümes hayvanları bu projelerimizde bize hız katmıştır. Nisan 1999 itibari ile akvaryumumuzda bir üretim bölümü hayata geçirilmiştir. Bu tarihten sonra akvaryumlarda köklü değişiklikler yapılarak yeni türler barındırılmıştır. Bunları kısaca sülünler, kamerun koyunu, kıl keçileri, yeni papağan türleri (jago), amazon ve kakadu) gibi geyikler, ceylanlar, devekuşları, turnalar. Bu yeni canlılar parka değişik bir renk ve görünüm katmıştır.

2000 yılı parkta köklü değişiklikler için fırsatlar yılı olmuştur. Bu yılda özellikle kuluçka marinasının faaliyete geçmesi ile özellikle hobi hayvanı meraklılarının en önemli uğrak yeri haline gelmiştir. Kuluçka marinası ve kuluçka evi en ciddi çalışmalardandır. Akvaryumdaki üretim ciddi boyutlara çıkmıştır. Bunun yanında, tavus kuşu, sülün, tavuk çeşitleri ve sayısı üretimle artırılmıştır. Köpek kulübelerindeki damızlıklar kangal ve Belçika kurdu ilavesi ile dahada zenginleştirilmiştir. İki adet midilli tay ve Ankara keçisi elde edilen ilk yavrular olmuştur.

2001 yılı içinde parka çok renkli yeni simalar eklenmiştir. Bunlardan bir kaçı yavru karaca, yumurtadan çıkan taçlı turnalar, yeni midilli tayları, Kamerun koyunu yavruları, Ankara keçisi yavruları ve bir çok köpek yavrularıdır. Özellikle kendi ürettiğimiz balıkların akvaryumu görmeye gelenler için bir tutku halini almıştır.


Comments are closed.